Typy pelet

Peletové typy krmiv

Tato krmiva jsou vyráběna pomocí extrudéru (vysokotlaký válec), mícháním a ohřevem pod vysokým tlakem. Řízením tlaku a teploty současně je vyráběna peleta splňující exaktně dané požadavky.


Pórovitý typ krmiva

“Expandované” pelety rychle absorbující vodu a jsou pórovité. Jejich pružná konzistence, která není běžná u jiných krmiv, je vhodná pro ryby konzumující živé krmivo vzhledem k podobné struktuře živého planktonu.


Diskový typ krmiva

Tence tvarované plátky ve tvaru vyvinutém a přizpůsobeném základním návykům pro přijímání potravy sumců, pancéřníčků a ostaních ryb žijících na dně.


Tvrdý typ krmiva

Krmivo s velmi malým podílem vzduchu uvnitř pelet udržuje svou strukturu ve vodě po dlouhou dobu. Vhodný typ pro raky a kraby poustevníky, kteří přijímají potravu pomalu trháním a dělením na malé části.


Granulovaný typ krmiva

Velmi malé peletky vyrobené z předehřátých a práškovitých složek tvarovaných do malých kuliček s využitím speciálních patentovaných pojiv. Každá peletka se procesem Hikari®’s Micro-Coating™ pokrývá tenkým povlakem uzavírajícím výživné látky a eliminuje její rozklad ve vodě. Měkké, snadno přijímané a plné výživy, tyto pelety nikdy nekalí vodu v akváriu. Nejlepší volba pro malé tropické rybky, které normálně přijímají vločky.